ProSatan Cieszę się że omlet smakował :-) A co tego sportu to wczoraj rozmawiałem z młodszym bratem, typowy ektomorfik i nawet nie ma ochoty na siłkę iść mimo namawiania. Zapytał mnie wczoraj czy mi to sprawia przyjemność, te przewalanie żelastwa, bo on nie widzi w tym nic przyjemnego i ćwicze pewnie tylko dla efektów. Powiedziałem mu że kiedyś [...]
FBW dzień po dniu?! Musi być chociaż jeden dzień przerwy. Wystarczą 3-4 serie (10, 8, 6 / 10, 8, 8, 6) na duże partie i po 2 na małe (12, 10). Ok, spróbuję przestawić dni treningów, może się uda. W seriach 10, 8, 8, 6 zwiększać ciężar w każdej serii? I jak się odnosisz do fragmentu artykułu o ektomorfikach: Z racji tego iż ektomorfik powinien [...]
[...] poczytałem na forum mam mętlik w głowie i więcej wątpliwości niż zanim przeczytalem jakikolwiek artykuł. Dowiedziałem się między innymi z tego artykułu: http://www.sfd.pl/Ektomorfik,_Endomorfik_i_Mezomorfik_Sylwetka_prawdę_Ci_powie_-t236043.html , że jestem endomorfikiem. Mam parę pytań: 1. Czy 3 razy w tygodniu HIIT będzie wystarczająco [...]
Witam jestem arcyektomorfikiem... trenuję jakieś 2,5 roku i praktycznie poza rzeźbą, ładną sylwetką i wzrostem siły (klatka z 70kg na ławie płaskiej na 110kg), efekty jeśli chodzi o przyrost masy mam zerowe a chciałbym ważyć 80kg. Moje obecne parametry: Wzrost- 183, waga ok.73kg. Biceps -39, klatka-105, udo-53, łydka-36, pas-80, zawartość tłuszczu [...]
OK to po kolei ankieta ****DANE PODSTAWOWE*************************************** Ektomorfik WIEK: 19 WZROST:181 NIEPRZERWANY STAŻ TRENINGOWY: łącznie około 2 lata pół roku bez sensownego treningu fbw fbw cykl na siłę na monohydracie siła na jabłczanie i teraz po około 3 miesiącach przerwy masa ****PARAMTERY [...]
Będzie dobry dla mnie? Oto mój nowy plan. FBW Będę trenował A,W,B,W,A,W,B itd W - wolne A Wyciskanie na płaskiej sztanga 3 serie (klatka piersiowa) Wyciskanie hantli + unoszenie bokiem 2 serie (naramienne) Wyciskanie francuskie leżąc 2 serie(triceps) Podciąganie na drążku 3 serie (najszerszy grzbietu) Przysiady ze sztangą 3 serie (czworogłowy [...]
- wiek: 18 - staż treningowy od pazdziernika 2006 - najbliższy cel sportowy: masa przede wszystkim oraz poprawa ramion, bo sa slabiutkie - wymiary : klatka: 108cm ramie: 33cm udo: 52cm lydka: 36cm pas: 86cm typ sylwetki: ektomorfik - planowana dieta zgodna z celem: do 6 posilkow, w miare co 3 godziny z rana weglowodany w postaci platkow+banan+?? [...]
To w takim razie wersja z poprawkami: PONIEDZIAŁEK: Brzuch:/MAM NADZIEJE ZE TO OSTATNIA ĆWICZONA PARTIA MIĘSNIOWA Spięcia brzucha leżąc- 3 serie max. powtórzeń Unoszenie prostych nóg leżąc- 3 serie max. powtórzeń Klata: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej- 4 serie 12/10/8/6 powtórzeń Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej- 3 serie 10/8/6 [...]
Hej, dzien dobry, Dzis zaczynam moj pierwszy w zyciu plan treningowy. Oto on: Zestaw A 1. Przysiady 10 x 3-4 powtorzen 2. Martwy ciag 10 x 3-4p. 3. Wyciskanie sztangi lezac 10 x 3-4p. 4. Wioslowanie sztangielka jedna reka (w podporze )10 x 3-4p. 5. Power fly 10 x 3-4p. 6. Martwy ciag 10 x 3-4p. 7. Wznosy sztangielek w opadzie tulowia 10 x [...]
Gwidzie, ja to mam wrażenie, że trochę przeciągasz strunę z tą techniką. Popieram Cię w tym, że jest ona bardzo istotna, ale gdyby każdy najmniejszy szczegół o jaki dbasz, aż tak bardzo wpływał na efektywność to wydaje mi się, że wielkich, silnych chłopów byłoby tutaj niewielu. Absolutnie nie neguje tego, że fajnie jest mieć dobrą technikę, a [...]
Tak, jak obiecałem tak zrobiłem, trening trwał 105minut z rozgrzewką, łydkami i brzuchem. Ćwiczyło się fajnie, ogólnie w trakcie niektórych ćwiczeń (w zasadzie tych slow motion) byłem zmęczony, ale teraz tuż po treningu czuję się świetnie, zero zmęczenia (nie to co po tym poprzednim treningu, gdzie byłem styrany i nie miałem siły już na nic). [...]
Generalnie chyba nie skumałem o co chodzi w tych ćwiczeniach, skupiałem się na tych mięśniach i czułem je, no może z wyjątkiem pośladków, których tak jak by nie było :) Ile w końcu jest tych przysiadów? jeden raz dwie serie i trzy razy cztery? nie zrozumiałem ćwiczenia. "Przysiady dzielone - wykonujemy przysiad od siadu do połowy wstania [...]
Witaj Piotrze ! PRosze cie z całego serca o korekte mojego Planu na rzezbe . EKTOMORFIK Wiek 17 Waga 86-87 Wzrost 185-7 Sprzęt : Sztanga&Hantle Wyciąg dolny +górny ,ławeczka skos dodatni i płaska , drążek Staż : od marca 2010 (15 miesiecew ) Chcem Przeprowadzić rzezbe gdyż już dlugo masowałem i teraz na ten moment nie wyrabiam z [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Witam, Doświadczony praktyką z innych forów internetowych większość stałych forumowiczów odsyła do podobnych tematów bądź to nakazuje użycie wyszukiwarki gdyż podobny temat o zbieżnej treści już się w przeszłości pojawił. Otóż na wstępie zaznaczę iż podobnych tematów jest mnóstwo, większość z nich przeczytałem, dzięki czemu stałem się bogatszy o [...]
[...] masy ciała, może nam sie uda trafić za pierwszym razem Ogólnie należy kierować sie takimi wskazówkami: -najpierw określamy czy jesteśmy ekto-, endo-, czy mezomorfikiem Ektomorfik: ten chudy, drobny, z szybka przemianą materii, ciężko mu nabrać masy, jedzenie jest dla niego szczególnie ważne. Będąc ekto- zakładamy sobie minimum takie [...]
Mężczyzna, 18 lat, 53-54kg, 167cm wzrostu, staż praktycznie 1 rok, raczej ektomorfik. Cześć, Znowu ja, znowu z pytaniami. Okres matur skończony, na zdj widać jak aktualnie wyglądam (waga: nadal waha się jak głupia, ale na ogół oscyluje wokół 53-54kg). Na siłownie chodziłem prawie przez cały czas: tylko podczas przedostatniego tygodnia matur miałem [...]
Kurde wyglądam tak jak ty na tym pierwszym zdjęciu :D Może uda mi sie dojść do takiej formy :P Ektomorfik? Tak ekto choć czasem mnie podlewa na brzuchu ale to chyba wina braku diety rolkoks na pryszcze nic nie poradze chyba taki wiek
Kurde wyglądam tak jak ty na tym pierwszym zdjęciu :D Może uda mi sie dojść do takiej formy :P Ektomorfik? Tak ekto choć czasem mnie podlewa na brzuchu ale to chyba wina braku diety rolkoks na pryszcze nic nie poradze chyba taki wiek jeżeli chodzi o maxy to raz w zyciu sprawdzałem WL 125 kg nie interere mnie to od maxów masa nie pójdzie :)
Witam prosze o przeanalizowanie mego treningu. Byl bym wdzieczny za pomoc gdyz mam juz dlugi zastój. Płeć : Mężczyzna Wiek : 18 Waga : 84kg Wzrost : 188cm Obwód ramienia : okolo 39cm Staż na siłowni : 2 lata Ilość spożywanego białka : Trudno okreslic(brak pieniedzy na jakąkolwiek diete) Ilość spożywanych węglowodanów : ok. 350g/dziennie [...]